flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Навіщо відеоконференція в суді?

Насамперед для економії часу і коштів учасників процесу.

Як домогтися проведення судового засідання в режимі відеоконференції?

Необхідно подати письмове клопотання судді, який розглядає вашу справу. Відправляти можна і звичайною, й електронною поштою. Подати клопотання потрібно не пізніше, ніж за 7 днів до дати судового засідання. Обов’язково слід вказати, який суд буде забезпечувати відеоконференцію. Вказуйте той, до якого вам найближче добиратися.

Як проходить відеоконференція в суді?

Перед датою судового засідання обов’язково уточніть у відповідального за проведення відеоконференції, в якому саме залі буде проходити ваш процес. Відтак перед самим засіданням ви не шукатимете потрібний зал. У процесі ви бачите і чуєте суддю, який розглядає вашу справу, а також інших учасників процесу. Ви маєте ті ж права, як і при звичайному судовому процесі. 

До кого звертатися із питань проведення судових засідань в режимі відеоконференції?

Відповідальний за бронювання часу проведення cудових засідань в режимі відеоконференції в Апеляційному суді Вінницької області – головний спеціаліст з інформаційних технологій Іванюк В’ячеслав Григорович. Телефонуйте: (0432) 53-17-98.

ДОВІДКОВО: Учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення (ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

 

ЗРАЗОК клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції