flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд розгляне клопотання про зміну запобіжного заходу адвокату, підозрюваному в хабарництві

19 січня 2018, 12:25

22 січня о 9 год. 30 хв. в залі №1 (1-ий поверх) Апеляційного суду Вінницької області (вул. Соборна, 6) відбудеться розгляд клопотання адвоката, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Захисники оскаржуватимуть ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду, якою його взяли під варту та одночасно визначили 400 тисяч гривень застави. Розглядатиме судові матеріали колегія суддів під головуванням cудді Сергія Бурденюка.

Досудовим розслідуванням встановлено: у жовтні минулого року підозрюваний вимагав від особи 22 тисячі доларів, а 10 січня отримав частину обумовленої суми ­– 15 тисяч доларів. Тоді адвоката й затримали. 12 січня його взяли під варту. Одночасно суд визначив 400 тисяч гривень застави.

Для довідки: Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою

  1. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища -

карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  1. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  1. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, -

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

                                Відділ інформаційно-аналітичної роботи