flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Заява судді-спікера апеляційного суду щодо повідомлення прес-служби прокуратури Вінницької області

22 грудня 2017, 11:17

У зв’язку з повідомленням прес-служби прокуратури Вінницької області роз’яснюємо, що 19.12.2017 року колегією суддів Апеляційного суду Вінницької області прийнято рішення, яким відмовлено в задоволенні апеляційних скарг як сторони захисту, так і прокурора (потерпілі вирок не оскаржували) та залишено без зміни вирок Вінницького міського суду, яким трьом обвинуваченим за ч.1 ст.189, ч.2 ст.355, ч.1 ст. 263 КК України призначено покарання від трьох до п’яти років позбавлення волі зі звільненням їх від відбування покарання на підставі ст.75 КК України. Колегія суддів не знайшла підстав ні для виправдування обвинувачених, як того просила сторона захисту, ні для їх засудження за епізодами, які судом першої інстанції визнано недоведеними, як на тому наполягала сторона обвинувачення. Апеляційний суд погодився з кваліфікацією судом першої інстанції дій обвинувачених та не переглядав обґрунтованість їх звільнення від покарання на підставі ст.75 КК України, оскільки відповідно до вимог ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційних скарг, тоді як прокурор в своїй апеляційній скарзі не оскаржував безпідставність їх звільнення від відбування призначеного покарання за визнані судом першої інстанції злочини.

Що ж до осіб обвинувачених, які в повідомленні прес-служби прокуратури характеризуються фразеологічним висловом «кримінальні авторитети», то двоє – раніше не судимі, а третій має непогашену судимість за хуліганство, будучи засудженим до покарання у виді штрафу, що жодним чином законодавчо не перешкоджало суду першої інстанції звільнити і його від відбування призначеного покарання на підставі ст.75 КК України.

Згідно з вимогами ст.22 КПК України завдання суду – зберігаючи об’єктивність та неупередженість, створити необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків. Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Судовий розгляд визнається справедливим за умови забезпечення рівного процесуального становища сторін, що беруть участь у спорі. Апеляційним судом справедливий судовий розгляд поданих апеляційних скарг забезпечено та роз’яснено учасникам судового провадження їхнє право у Верховному Суді довести обґрунтованість своїх вимог, а не публічно піддавати сумніву рішення апеляційної інстанції, що набрало законної сили.

 

З повагою

Секретар судової палати

з розгляду кримінальних справ

             та справ про адміністративні правопорушення

             Апеляційного суду Вінницької області,

             суддя-спікер                                                                                  Анатолій Кривошея