flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд не звільнив довічно засудженого Володимира Панасенка

08 лютого 2018, 19:35

Сьогодні, 8 лютого, колегія суддів відхилила апеляційну скаргу адвоката в інтересах засудженого Володимира Панасенка. Ухвалу Вінницького міського суду, якою відмовлено в задоволенні клопотання захисника, залишила без змін.

Адвокати довічно засудженого просили суд скасувати ухвалу Вінницького міського суду та ухвалити нову: звільнити Володимира Панасенка достроково або замінити невідбуту частину покарання більш м’яким.

Захисники покладалися здебільшого на практику Європейського суду з прав людини, статтю 28 Конституції України та статтю 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Наголошували, що призначене Панасенку покарання не що інше, як катування та нелюдське ставлення.

Засуджений, за його проханням,  брав участь у розгляді апеляційної скарги в режимі відеоконференції з установи виконання покарань №1 міста Вінниці.

Вироком Апеляційного суду Львівської області у вересні 2008 року Володимир Панасенко засуджений до довічного позбавлення волі за організацію замаху на вбивство, вчинене на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, а також за організацію вбивства неповнолітньої дівчини та інші менш тяжкі злочини.

Вирок оскаржувався в касаційному порядку до Верховного Суду України, який залишив його без змін.

Покарання чоловіку призначено за сукупністю злочинів, що відповідає нормі  статті 70 Кримінального кодексу України:  якщо хоча б за один із вчинених злочинів призначено довічне позбавлення волі, то остаточне покарання за сукупністю злочинів визначається шляхом поглинення будь-яких менш суворих покарань довічним позбавленням волі.

До речі, в українському законодавстві немає механізму звільнення «довічників». Щоправда, відбувши 20 років в’язниці, засуджені можуть звернутися до президента про помилування. Тоді «довічне» може бути замінено на 25 років позбавлення волі.

                                                                                                                                                Відділ інформаційно-аналітичної роботи