flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Працівники апеляційного суду переймали інноваційний досвід в Одесі

12 лютого 2018, 16:44

Робота з електронним судочинством не тільки полегшує роботу суддям й адвокатам, а й робить сам процес більш прозорим і зрозумілим для людей. Про це, зокрема, йшлося на навчальному семінарі за програмою «Електронний суд», що відбувся в Київському районному суді міста Одеси 9 лютого. Участь у заході взяли й керівник апарату апеляційного суду Наталя Король та суддя Ірина Ковальська.

Як наголосила доктор юридичних наук, викладач Національного університету «Одеська юридична академія» Неллі Голубєва, в інших європейських державах електронне судочинство впроваджувалося поступово, в деяких – протягом десятиліть.  В Україні ж  цю процедуру планують провести швидко й одночасно у всіх судах.

На семінарі говорили й про те, що завдяки електронному суду підвищиться ефективність роботи працівників суду. Також він допоможе економити час і гроші. Заощадження в масштабах України складе мільярди гривень.

Із практичними аспектами роботи електронного суду учасників семінару ознайомили працівники Київського районного суду міста Одеси. Вони, зокрема, показали, як реєструвати документи в електронному форматі. Також представники Феміди побачили, як система «Електронний суд» працює під час судового засідання.

До речі, програму «Електронний суд» у Київському районному суді міста Одеси реалізують вже третій рік. Цього разу інноваційний досвід тут переймали працівники судів Київської, Чернігівської, Житомирської та Вінницької областей.

Як повідомив голова районного суду та «Асоціації слідчих суддів України» Одеси Сергій Чванкін, до кінця березня навчання за програмою «Електронний суд» охопить усі регіони України.

                                                                                                                                                              Відділ інформаційно-аналітичної роботи