flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд відсторонив від посади начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

05 березня 2018, 17:28

3 березня колегія суддів під головуванням Анатолія Кривошеї відсторонила від посади начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олену Вахновську.

Суд погодився з доводами прокурора, що, перебуваючи на посаді, підозрювана зможе спотворити докази, впливати на свідків, підозрюваного та інших осіб, які фігурують у негласних слідчих діях.

Як вважає слідство, у жовтні минулого року підозрювана домовилася з начальником відділу контролю у сфері освіти, науки, спорту та інформації цього ж управління, щоб той незаконно зібрав гроші у підлеглих. Кошти планували витратити на харчування, проживання, дозвілля начальника Управління внутрішнього аудиту Держаудитслужби України. Також думали  дати їй хабар, аби не проводила повну всебічну об’єктивну перевірку внутрішнього аудиту в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області та не фіксувала знайдені порушення. Невдовзі Олена Вахновська і влаштувала надання «ревізору» 10 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Тож її та начальника відділу підозрюють в організації злочину, передбаченого ч.3 ст. 369 Кримінального кодексу України.

 Довідка: Стаття 369. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі

  1. Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
  1. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно, - караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років із штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією майна або без такої.
  2. Діяння, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

                                                                                                                                                                           Відділ інформаційно-аналітичної роботи