flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд визнав недійсними договори довічного утримання 88-літньої вінничанки

11 червня 2018, 15:54

Апеляційний суд погодився з судом першої інстанції, який визнав договори довічного утримання 88-літньої вінничанки недійсними. Підстава – через похилий вік, стан здоров’я і потребу в догляді позивачка неправильно сприйняла фактичні обставини правочину. Відтак вона знову стане власницею майна, що перейшло до рук набувача, з котрим позивачка досі навіть не познайомилася.

Трохи передісторії: у березні 2017 року майже незряча пенсіонерка уклала договори довічного утримання – у власність відповідача передала будинок із прибудовами та господарськими спорудами у Вінниці. Але допомоги-догляду, якої потребує через украй погане здоров’я,  жінка так і не отримала. Тому й звернулася до суду із позовом визнати договори недійсними.

Для довідки: згідно зі статтею 744 Цивільного кодексу України, за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

                                                                                                                                                                                                                             Прес-служба АСВО