flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Судді апеляційного суду обговорили проблему корупції в Україні

11 червня 2018, 16:58

8 червня у Вінниці відбувся круглий стіл на тему «Запобігання та протидія корупції в Україні».

Відкрив захід заступник голови апеляційного суду Олександр Панасюк. «Я переконаний, що наш захід пройде не у форматі дискусії, а буде спілкуванням однодумців", – сказав, зокрема, суддя і побажав усім плідної праці.  

     

Секретар судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення апеляційного суду Анатолій Кривошея під час пленарної дискусії ставив запитання доповідачам представникам Національного агентства з питань запобігання корупції та з'ясовував тлумачення терміну отримання доходу для подання декларацій щодо суттєвої зміни матеріального стану.

Секретар судової палати загалом назвав круглий стіл шляхом до єдності судової практики, бо принцип правової визначеності – це складова принципу верховенства права.

На думку судді Апеляційного суду Вінницької області у відставці, тренера-викладача Національної школи суддів України Юрія Аліфанова, який теж узяв участь у круглому столі, у нашій державі важко протидіяти корупції. Причина – в менталітеті. «Якщо зупинити 10 осіб і запитати, чи  важлива нині боротьба з корупцією, то 11 з них відповість: "Так". Але, разом з тим, вони – не проти, якби їхнім кумом був, наприклад, прокурор".

Крім того, доповідач сформулював власні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України і практики його застосування у сфері боротьби з корупцією. "Насамперед потрібно посилити санкції статей матеріального права та передбачити більш жорсткі міри покарання за корупційні злочини, аж до найсуворіших. Незалежно від цього, норми процесуального права мають належним чином забезпечувати право людини на  захист", – сказав Юрій  Аліфанов.

Він також презентував розроблений Національною школою суддів України посібник для суддів "Запобігання корупції (у запитаннях і відповідях)".

Участь у заході взяли судді місцевих, апеляційних і Верховного судів, правоохоронці, адвокати, представники НАЗК, науковці, члени Ради суддів України та представники Національної школи суддів України.

Організували ж круглий стіл Апеляційний суд Вінницької області та юридичний факультет Донецького національного університету імені Василя Стуса.

                  Прес-служба АСВО