flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суддя Анатолій Кривошея долучився до обговорення переваг транслювання судових засідань

12 червня 2018, 17:27

Сьогодні, 12 червня, у Києві відбувся круглий стіл на тему "Транслювання судових засідань та їх коментування як інструменти захисту права на справедливий суд та освіти для правників".  Участь у ньому взяв і суддя апеляційного суду Анатолій Кривошея.

Він, зокрема, зазначив, що суд має вирішувати, чи доцільно проводити трансляції судових засідань. "Суд повинен дозволити трансляцію процесу лише за умови, якщо справа має суспільний інтерес. Але це у жодному разі не має відбуватися з метою впливу на суд", – сказав суддя.

Крім того, він схвалив трансляції судових засідань у навчальних цілях для студентів. Але для цього потрібне відповідне клопотання від вишу.

Транслювання і коментування судових засідань обговорили судді, адвокати, представники громадських організацій, закладів вищої освіти, засобів масової інформації, міжнародних об’єднань, які підтримують проведення судової реформи та розвиток громадянського суспільства.

Додамо, що апеляційний суд вже показував онлайн судові засідання у резонансному провадженні щодо Юрія Павленка. Загалом же в Україні 48 храмів Феміди у 18-ти областях транслювали розгляд 102 судових справ.

 

Фото: Прес-служба органів суддівського самоврядування
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Прес-служба АСВО