flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

35 кримінальних справ в апеляційному суді пов’язані з конфліктом на сході України

04 липня 2018, 12:24

З 1 січня 2014 року в провадженні Апеляційного суду Вінницької області перебувало 35 кримінальних справ, які безпосередньо пов’язані зі збройним конфліктом на сході України. Про це 3 липня повідомив голова апеляційного суду Петро Кучевський під час зустрічі зі спостерігачем ОБСЄ Деяном Георгієвським із Македонії.  

 

За його словами, найбільше кримінальних проваджень (25) надійшло до суду за статтею 111 КК України (державна зрада), решта – про тероризм, створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

«Нині  восьмеро людей перебувають під вартою. Їх звинувачують у скоєнні злочинів, пов’язаних із конфліктом на сході нашої держави», – сказав Петро Кучевський.

Також він торкнувся проблем у діяльності апеляційної інстанції,  зокрема, найболючішого – стану будівлі суду і приміщення, яке не відповідає визначеним на законодавчому рівні умовам здійснення правосуддя. 

Говорили також про особливості судової реформи, навантаження на суддів, кадровий дефіцит й охорону судів.

«Наше головне завдання – якісно здійснювати судочинство, що б  там не було», – наголосив голова установи. 

Як розповів Деян Георгієвський, місія ОБСЄ розпочала свою діяльність у березні 2014 року на запрошення України. Нині в нашій державі вона вже має 10 офісів. Головна ж мета спостерігачів – моніторити наслідки конфлікту на сході: як-от переїзд, безпеку судів, доступ до правосуддя.

                          Прес-служба Апеляційного суду Вінницької області