flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Понад 200 журналістських матеріалів розповіли про апеляційний суд з початку цього року

11 жовтня 2018, 14:57

216 статей, теле- і радіосюжетів про Апеляційний суд Вінницької області вийшло за 9 місяців цього року. За цей же час працівники установи взяли участь у 69 комунікаційних заходах. Про це на  сьогоднішньому спільному брифінгу у Вінниці розповів заступник голови апеляційного суду, суддя-спікер Олександр Панасюк. Також  повідомив журналістам, що торік за інформаційною відкритістю офіційний сайт установи посів 5 місце. Загалом громадська організація «Платформа прав людини» оцінила тоді веб-сторінки 44 українських судів: Конституційного, Верховного та 42 апеляційних.

«Ми також активно комунікуємо з молоддю. Кожну третю п’ятницю місяця ми оголосили Днем відкритих дверей для учнів і студентів. Кілька разів на рік проводимо просвітницькі заходи, в яких беруть участь судді, адвокати, викладачі і майбутні юристи», – сказав Олександр Панасюк.

За словами ж іншого учасника брифінгу, судді Львівського окружного адміністративного суду, екс-голови комітету Ради суддів України з питань комунікації Олександра Сасевича, Вінниця – флагман судової комунікації. І загалом, каже, за останні кілька років у взаєминах зі ЗМІ та громадськістю судова система зробила великий крок.

«Зараз будь-хто може знімати фото і відео в залі судових засідань; судові рішення – доступні в Єдиному державному реєстрі; судді-спікери роз’яснюють їх журналістам «людською» мовою», – нагадав Олександр Сасевич.

Про рівень довіри до судової влади говорив на брифінгу радник зі стратегічних комунікацій Консультативної місії Європейського Союзу (Естонія) Тійт Матсулевич.

«Якщо 4 роки тому цей показник становив 5 %, то зараз – 12. Середня довіра у Вінницькій області – 65%», – відзначив, зокрема, експерт.

Учасники заходу закликали журналістів доносити до людей правду та разом із суддями змінювати правову свідомість українців – «лікувати» суспільство.

                                                                                                          Прес-служба Апеляційного суду Вінницької області