flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд підтвердив: зять мера Могилів-Подільського – не винен

19 жовтня 2018, 15:30

Щоб визнати Сергія Шевчука винним у замаху на вбивство, доказів – замало: слідство не знайшло пістолет і не довело, що колишній обвинувачений був на місці злочину та стріляв. Про це сьогодні під час брифінгу розповів суддя-спікер апеляційного суду Анатолій Кривошея.

«Ми задовольнили всі клопотання сторони обвинувачення, дослідили повторно всі докази, навіть допитали додаткових свідків і прийняли додаткові докази, які не подавала сторона обвинувачення в суді першої інстанції», – повідомив спікер.

За його словами, апеляційний суд визнав доведеним факт, що в Олександра Коломійця таки стріляли з вогнепальної зброї та поранили в сідницю і стегно.  Однак, чому сліди нібито від куль на воротах – різні за розміром, фахівці не дослідили. Не провели і слідчий експеримент щодо траєкторії пострілів.  

Тож суддя переконаний: слів трьох свідків, яких привів потерпілий, недостатньо, щоб визнати Шевчука винним в нанесенні вогнепальних поранень. 

«Обвинувачений не повинен доводити свою невинуватість, а сторона обвинувачення має довести вину поза розумним сумнівом. Щоб суд, приймаючи рішення, не роздумував: був там Шевчук чи ні. Ми не повинні вибрати з двох версій найбільш вірогідну», – сказав Анатолій Кривошея.

Сумніви й  призвели до того, що Апеляційний суд Вінницької області залишив без змін вирок суду першої інстанції про недоведеність вини Сергія Шевчука.

«Нехай краще десять винних уникне покарання, ніж постраждає один невинний», – наголосив суддя-спікер на завершення брифінгу й зауважив: рішення апеляційної інстанції можна оскаржити до Верховного Суду упродовж трьох місяців.

Нагадаємо: інцидент трапився у травні 2016 року в Могилів-Подільському. Зять тамтешнього міського голови, депутат міськради Сергій Шевчук нібито стріляв у свого опонента Олександра Коломійця.

                                                                                                                                  Прес-служба Апеляційного суду Вінницької області