flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Чому вінницькі судді беруть відвід в апеляційному розгляді справи про стрілянину на Вишеньці

12 липня 2017, 14:14

Видання: Вінницький інформаційний портал "ВінницяОК"

В Апеляційному суді Вінницької області триває розгляд справи про стрілянину у Вінниці на Вишеньці, що сталася у серпні 2015 року.

Задоволено клопотання про відводи та самовідводи уже п’ятьох суддів.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду області.

«Справа за обвинуваченням Давида Григоряна у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 189 та ч.1 ст. 263 КК України, надійшла до апеляційного суду 8 лютого цього року. Того ж дня система автоматизованого розподілу судових справ визначила: слухатиме її суддя-доповідач Сергій Бурденюк разом з Раїсою Нешик та Валерієм Спринчуком.

Але 19 квітня суд задовольнив заяву представника потерпілої А.Ромигайло – адвоката Юрія Кармазіна  про відвід судді Нешик. Відтак та ж система замінила її Анатолієм Кривошеєю. 15 травня він і суддя-доповідач Бурденюк заявили самовідвід.

На зміну «вибулим» суддям прийшли суддя-доповідач Світлана Мішеніна й Ірина Ковальська, але 22 травня через самовідвід місце останньої зайняла Віра Ващук.

Однак 3 липня В.Ващук через її перебування у відпустці замінили на суддю Антона Рупака. Наступного дня задоволено відвід судді А.Рупаку. 5 липня його замінила суддя Ванда Дедик.  

Причини відводів (самовідводів) суддів – їхня участь у досудовому розслідуванні (ч. 1 ст. 76 КПК України).

Наступне судове слухання у справі Давида Григоряна призначено на 10:00 26 липня», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 серпня 2015 року у Вінниці на перехресті вулиць Барське шосе та Келецька розстріляли автомобіль «Део». Серед потерпілих - двоє нападників, 24-річних чоловіків, - які у тяжкому стані були доставлені у лікарню, від отриманих травм померли під час надання медичної допомоги. Один з них – вінничанин.