Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».
Він вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення й Кримінального кодексу.
Відтепер притягнути водія до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що сповільнюють реакцію, можна буде упродовж року з моменту вчинення правопорушення. Раніше цей термін складав три місяці.
За керування транспортним засобом у нетверезому стані доведеться сплатити 17 тисяч гривень штрафу та на рік позбутися водійських прав. Трьома роками без останніх і вдвічі більшим штрафом покарають за повторне таке порушення упродовж року. Якщо ж водій сяде за кермо п'яним утретє, сплатить 51 тисячу. До того ж у нього конфіскують транспортний засіб, а водійських прав він не матиме десять років. Також порушнику ПДР може загрожувати адміністративний арешт.
Якщо водій скоїв ДТП у стані алкогольного сп’яніння, що призвело до тілесних ушкоджень чи смерті потерпілих, закон передбачає позбавлення волі на різні терміни. Також посилює покарання за перевищення швидкості, невикористання ременів безпеки або мотошоломів, брудні, неосвітлені чи встановлені з порушенням номерні знаки.
До речі, торік на Вінниччині за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнули до відповідальності майже чотири з половиною тисячі водіїв. Вінницький апеляційний суд переглянув тоді понад пів тисячі справ про нетверезе водіння: 383 постанови місцевих судів залишив у силі, 142 – скасував.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду