Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У мирний час швидка прибуває в середньому за 20 хвилин. За перші 2-3 з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Тож уміти надати людині допомогу до приїзду медиків – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Тому сьогодні працівники Вінницького апеляційного суду та судові охоронники нашої області навчалися надавати домедичну допомогу у невідкладних ситуаціях. Тренінг для них провів начальник медичної служби Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області Олексій Гончаренко.
Він нагадав, що домедична допомога — це найпростіші невідкладні медичні дії, які виконують безпосередньо на місці пригоди терміново після травми. Зазвичай її надають не медпрацівники, а люди, що перебувають поруч.
«У цьому контексті ми говоримо про серцево-легеневу реанімацію, зупинку кровотечі, допомогу при інсульті, переохолодженні, опіках, удавленні, втраті свідомості тощо», – зазначив представник ССО.
Тож він навчав, зокрема, оцінювати стан потерпілого, визначати, якої допомоги він потребує, робити штучне дихання та зовнішній масаж серця, як накласти перев’язувальний пакет, турнікет, зупинити кровотечу за допомогою стискувальної пов’язки.
«В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього. Навіть якщо ви – цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому», – зазначила керівниця апарату Вінницького апеляційного суду Наталя Король, яка теж долучилася до тренінгу.
Такі заходи, до речі, представники судової охорони планують проводити і в інших судах Вінниці й області.
Фото: ТУ ССО у Вінницькій області
За інформацією пресслужби ТУ ССО у Вінницькій області