Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні Вінницький апеляційний суд залишив у силі ухвалу слідчого судді міського суду, якою до підозрюваного у непокорі військовослужбовця однієї з військових частин Вінниччини застосовано запобіжний захід – тримання під вартою.
В апеляційній скарзі захисниця просила застосувати до ймовірного порушника менш суворий запобіжний захід – заставу в мінімальному розмірі. Пояснила, що Андрій К. як учасник бойових дій після поранення потребує реабілітації. Тому, за її словами, виконати наказ командира військової частини та вибути у службове відрядження у район ведення бойових дій у Запорізькій області не мав змоги фізично і психічно. Натомість був готовий до іншої роботи у пункті постійної дислокації військової частини.
Прокурор же під час апеляційного розгляду зауважив: оскільки підозрюваний відмовився виконувати наказ командира, то є ризик, що він може ухилятися і від слідства або суду. Тому переконаний: пом’якшувати запобіжний захід Андрію К. не варто. Водночас сторона обвинувачення покликалася на статтю Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якою під час дії воєнного стану до військовослужбовців, котрі підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого, зокрема, статтею 402 Кримінального кодексу України (непокора), застосовується виключно тримання під вартою.
Заслухавши учасників судового засідання, колегія суддів вирішила залишити апеляційну скаргу захисниці без задоволення, а ухвалу місцевого суду – без змін. Відтак підозрюваний оператор відділення протитанкових керованих ракет перебуватиме під вартою до 30 серпня цього року.
До речі, аналогічне рішення ухвалив сьогодні ВАС і стосовно колеги Андрія К. – помічника гранатометника Олега К. Йому теж інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 4 статті 402 КК України (непокора).
Для довідки:
Кримінальний кодекс України
Стаття 402. Непокора
… Частина 4. Непокора, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду