Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Дозвіл розірвати шлюб у випадку вагітності дружини чи протягом року після народження дитини, якщо один із подружжя вчинив домашнє насильство щодо іншого з членів подружжя, дитини або іншого члена сім’ї. Це, зокрема, пропонує законопроєкт ««Про удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі» (№ 10249)». Водночас він забороняє суду вживати заходи примирення, якщо один із подружжя вчинив домашнє насильство.
Ключові положення цього законопроєкту у колі законодавців та профільних експертів обговорили вчора в Українському кризовому медіацентрі у Києві. Участь у дискусії «Протидія домашньому насиллю: обговорення шляхів вдосконалення законопроєкту №10249» узяла онлайн і керівниця апарату Вінницького апеляційного суду Наталя Король.
Вона, зокрема, зауважила, що важко запобігати та протидіяти проблемі, масштаби якої – невідомі.
«На жаль, об’єктивних даних про кількість випадків домашнього насильства та притягнення кривдників до відповідальності сьогодні немає. Причина у тому, що стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення (173-2), за якою поряд із відповідною статтею Кримінального кодексу України (126-1) здійснюється облік такої категорії правопорушень, включає інші види правопорушень у цій сфері», – зазначила керівниця апарату ВАС.
Що стосується направлення на проходження програми для кривдників, то воно, каже, виконується кволо. А ще Наталя Король підтримала думку про медіацію для подружжя з підходом «win-win», коли виграють обоє при вирішенні супутніх спорів: наприклад, щодо утримання дітей, визначення способу участі батьків у вихованні дитини, розподілу майна при розлученні.
На зібранні представили також дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Його провели в межах проєкту «Врахування парламентом громадської та експертної думки щодо євроінтеграційних законопроєктів» за Програмою USAID «РАДА: наступне покоління». Це опитування охоплює громадську думку та експертну оцінку пропонованих законопроєктом змін до законодавства. Наталя Король, до речі, у ньому теж узяла участь як експертка.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду