Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Вінницького апеляційного суду Світлана Мішеніна взяла участь у судово-практичній конференції «Забезпечення єдності судової практики у справах, пов’язаних із війною», що відбулася 20 вересня у Верховному Суді. Мета заходу, організованого Верховним Судом спільно з Програмою підтримки ОБСЄ для України, – обговорити правові проблеми, які виникають у всіх судових юрисдикціях та інстанціях при розгляді таких справ.
Зі спеціальною доповіддю «Правосуддя в умовах війни: досягнення та виклики. Міжінстанційна та між’юрисдикційна взаємодія» виступив на зібранні Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко. Він зазначив, що за останній рік Верховний Суд сформулював понад 500 правових висновків у всіх юрисдикціях.
«Дуже важливо, щоб суди всіх інстанцій стежили за практикою ВС й використовували сформовані правові позиції під час розгляду справ», – наголосив очільник ВС.
Водночас підкреслив проблематику забезпечення єдності практики в рішеннях, що ухвалюють слідчі судді. Це питання є нагальним, зокрема, з огляду на необхідність забезпечення належного судового контролю на етапі розслідування кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів, яких на сьогодні зареєстровано понад 140 тис.
За словами секретаря Великої Палати Верховного Суду Віталія Уркевича, після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну на розгляд ВП ВС все частіше надходять справи щодо захисту прав осіб, які постраждали від збройної агресії, військовослужбовців та військових пенсіонерів.
Водночас доповідач зауважив, що справи про відшкодування шкоди, завданої внаслідок руйнування чи втрати майна через бойові дії, з’явилися у практиці національних судів ще від початку збройної агресії рф проти України 2014 року.
Крім суддів Верховного Суду, доповідачами на конференції були і служителі Феміди місцевих та апеляційних судів.
Усі вони намагалися донести думку, що Верховний Суд відіграє ключову роль у формуванні єдиної та сталої судової практики, а скоординована робота судів усіх трьох інстанцій та їх ефективна взаємодія є вирішальною для забезпечення застосування однакових підходів до вирішення тих чи інших категорій спорів. Тому налагодження механізмів забезпечення єдності судової практики – актуальне питання для всієї судової системи.
За повідомленням Верховного Суду