Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вінницький апеляційний суд своєю постановою залишив у силі рішення міського суду, який вирішив стягнути з російської федерації на користь позивача пів мільйона гривень як відшкодування моральної шкоди, завданої збройною агресією проти України.
Як стало відомо із матеріалів справи, 51-літній вінничанин проходив військову службу за контрактом. 2015 року під час виконання бойового завдання в зоні АТО внаслідок мінометного обстрілу з боку незаконно створених збройних формувань отримав травму. Відтак чоловіку встановили 2 групу інвалідності, пов’язану із травмою при захисті Батьківщини.
Позивач вважає, що російська федерація своїми протиправними діями заподіяла йому матеріальну і моральну шкоду, бо він не може сповна відновлювати своє здоров’я.
«Військові шпиталі, санаторії та реабілітаційні центри переповнені пораненими військовослужбовцями. Через незаконне збройне вторгнення в Україну російської федерації немає змоги відпочивати та відновлювати здоров’я на курортах Чорного й Азовського морів. Це завдає С. непоправних моральних страждань, що призвело до погіршення здоров’я, зокрема інфаркту та підвищення артеріального тиску», – зазначають у постанові ВАС.
Також у ній вказують на вимоги апеляційної скарги адвоката позивача. Він просив скасувати рішення міського суду в частині стягнення з рф 500 тисяч гривень моральної шкоди й ухвалити нове, яким позов задовольнити повністю – стягнути з рф понад 12 мільйонів гривень моральної шкоди, а також два мільйони – майнової, завданої внаслідок експропріації природніх ресурсів українського народу під час незаконної збройної агресії проти України.
Проте ВАС апеляційну скаргу представника позивача відхилив.
«Визначаючи розмір моральної шкоди, суд першої інстанції правильно врахував характер допущеного державою російська федерація правопорушення, глибину душевних страждань С., позбавлення його можливості реалізації своїх прав, а також вимоги розумності та справедливості, та визначив моральну шкоду у розмірі 500 тисяч гривень», – ідеться в документі.
Що ж стосується відшкодування майнової шкоди, то така вимога позивача задоволенню не підлягає. Суд констатував: С. не надав жодного належного і допустимого доказу, який би підтверджував заподіяння йому матеріальної шкоди на вказану вище суму.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду