Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні з апеляційним судом знайомилися студенти 1-3 курсів Вінницького фінансово-економічного університету.
Спочатку майбутні правники відвідали судові засідання: спостерігали за розглядом кількох кримінальних проваджень. У перервах з ними спілкувалися керівник служби судових розпорядників Денис Ціпотан і головний спеціаліст відділу інформаційно-аналітичної роботи Надія Чорна-Гаража.
Вони розповіли, зокрема, що символи судової влади – це Державний Герб України і Державний Прапор України. Зауважили, що молоток, який часто шукають екскурсанти в судових залах, українські служителі Феміди не використовують. Здійснюють же правосуддя обов’язково в мантії і з нагрудним знаком.
Денис Ціпотан поінформував і про засідання в режимі відеоконференції. Для цього судові зали обладнані відповідною технікою.
«Щоб доставити в суд людину, яка перебуває під вартою, потрібно залучити щонайменше 2 машини і 12 конвоїрів. Тож це – доволі затратна справа. Простіше й економніше розмовляти, скажімо, з засудженими за допомогою відеоконференцзв’язку», – повідомив працівник ВАС та звернув увагу на загородження зі спеціального захисного скла для розміщення обвинувачених і засуджених. Такі «кімнати», що прийшли на зміну металевим кліткам, відповідають європейським стандартам
Із розповіді Надії Чорної-Гаражі студенти довідалися про історію Вінницького апеляційного суду, який розпочав свою процесуальну діяльність трохи більше року тому. Наголосила, що Апеляційний суд Вінницької області, як і всі апеляційні інстанції в областях, ліквідовано указом президента 2017 року.
«Ми пишаємося тим, що будівлю суду, в якій колись працював міський комітет Комуністичної партії України, спроектував знаний вінницький архітектор Самуїл Рабін. Одна з його відомих робіт – це приміщення Вінницької облради та обладміністрації. Воно має статус пам’ятки архітектури місцевого значення», – сказала працівниця ВАС.
Зустрілися майбутні юристи і з суддею Тетяною Шеметою. Вона розповіла про структуру судової влади загалом і Вінницького апеляційного суду зокрема. Так, в останньому діє сім відділів, одна служба та один сектор. Апарат установи складається з державних службовців, помічників суддів та працівників, які виконують функції з обслуговування. Разом із суддями – майже 130 людей.
«Суддів у нас – 28. 18 розглядають цивільні справи, решта – кримінальні. А от справи про адміністративні правопорушення слухають усі. Наприклад, про керування автомобілем у нетверезому стані. Не плутайте з адміністративними справами – спорами із суб’єктами владних повноважень», – підкреслила суддя.
Наприкінці зустрічі вона підбадьорила студентів, сказавши, що юридична професія – це великий плюс для особистого життя.
«Навіть якщо не станете правниками, ви знатимете, як правильно одружитися, виховувати дітей, укладати договори. Усі ж угоди регулюються нормами цивільного права», – резюмувала Тетяна Шемета.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду