Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Вінниці готуватимуть охоронців та охоронників. Сьогодні у Вінниці урочисто відкрили відповідний навчальний центр. Ліцензію на провадження освітньої діяльності Територіальному управлінню Служби судової охорони у Вінницькій області видало Міністерство освіти і науки України.
Приблизно упродовж двох місяців у закладі навчатимуться новопризначені співробітники ССО, які не мають сертифіката за спеціальностями «Охоронець» та «Охоронник». Їхніми викладачами і тренерами будуть кращі працівники служби. Також своїми професійними знаннями й досвідом ділитимуться рятувальники і вибухотехніки.
За словами голови Служби судової охорони Валерія Бондаря, нині в навчальному центрі – двадцятеро курсантів з усіх областей України. Після успішного складання випускних іспитів їм видадуть свідоцтво державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
До речі, на сьогодні більше чотирьохсот судів мають охорону, а її чисельність і професіоналізм стрімко зростають. На цьому під час урочистостей наголосив голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк та привітав працівників ССО ще й із другою річницею створення служби.
Як зауважив голова Ради суддів України Богдан Моніч, від судової охорони залежить й авторитет Феміди, бо перші, з ким зустрічаються відвідувачі суду, – толерантні й уважні судові охоронники. З ними, каже, усі стали почуватися комфортніше.
За дорученням ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука на урочистому зібранні виступив і колишній голова ДСАУ, а нині – начальник відділу підготовки суддів згаданого закладу Іван Балаклицький.
На думку ж голови Вінницького апеляційного суду Сергія Медвецького, навчальний центр для судових охоронників – дуже потрібний: все частіше стикаємося з агресивною поведінкою відвідувачів судів, з провокаціями, загалом із порушенням громадського порядку. Тож попит на фахівців судової охорони нині – чималий.
Цікаво, що за вісім місяців цього року співробітники Служби судової охорони подбали про безпеку мільйона з лишком судових засідань, попередили пронесення до судів, органів й установ системи правосуддя майже тридцяти тисяч одиниць зброї, ножів, кастетів, піротехнічних виробів та інших заборонених предметів. А з початку карантину провели температурний скринінг більше мільйона людей, майже двох тисяч з яких до судів не допустили: ті мали підвищену температуру тіла й ознаки респіраторних захворювань.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду