flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВАС залишив під вартою підозрюваного у пособництві державі-агресору

20 березня 2023, 15:02

Сьогодні Вінницький апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у пособництві державі-агресору Ж. (стаття 111-2 Кримінального кодексу України). Водночас відхилив апеляційну скаргу адвоката, який просив скасувати ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду та постановити нову – про застосування до ймовірного правопорушника нічного домашнього арешту. На думку захисника, зокрема, ризику переховування підозрюваного від слідства чи суду немає. Прокурорка ж припустила: перебуваючи на волі, Ж. може втекти на свою малу Батьківщину і там незаконно впливати на свідків, які й надали показання правоохоронцям.

За версією слідства, в одному із тимчасово окупованих сіл Білозерського району на Херсонщині місцевий житель добровільно допомагав російським військовослужбовцям незаконно проникати в залишені оселі селян та розграбовувати їх. Натомість отримував від них пально-мастильні матеріали, продукти харчування і ліки, які продавав односельцям. Частку виручених коштів повертав армійцям держави-агресора. За своїм же бажанням  віддавав їм і власні предмети побуту й харчі, і ті, які привласнив у жителів громади. Також херсонця підозрюють у тому, що він допомагав окупантам ще й у такому: супроводжував їх польовими шляхами, щоб ті орієнтувалися на місцевості та злагоджено діяли під час виконання бойових завдань; допомагав шукати учасників АТО/ООС й односельців із проукраїнськими поглядами та проводити незаконні обшуки за місцем їхнього проживання.

Якщо доведуть, що Ж. таки скоїв цей особливо тяжкий злочин, йому загрожує позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без неї.

Пресслужба Вінницького апеляційного суду