Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Керівниця апарату Вінницького апеляційного суду Наталя Король на черговому зібранні юристів представила службу підтримки постраждалих від домашнього насильства, що діє в установі більше року. У режимі відеоконференції вона доєдналася до круглого столу «Впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів в Україні», що відбувся сьогодні у Києві.
Як зауважила Наталя Король, у планах – розширити завдання вищезгаданої служби в контексті повномасштабного вторгнення та залучати до роботи у ній психологів, адже підтримки потребують потерпілі в усіх кримінальних справах. Тим часом завдяки сервісу майже тридцять постраждалих від домашнього насилля отримали інформаційну підтримку, двох жінок до судової зали і під час апеляційного розгляду супроводжувала волонтерка, п’ятьох – перенаправили до центрів безоплатної правничої допомоги та до служб надання психологічної підтримки.
«Потерпілі потребують підтримки в суді незалежно від інстанції. Щоб її надати, додаткове фінансування не потрібне. Не варто чекати і глобальних змін, правових механізмів. Достатньо бажання, знань і навичок комунікування з постраждалими, розуміння їхніх потреб, емпатії, доброти», – наголосила керівниця апарату ВАС.
До речі, діяльністю служби підтримки постраждалих від домашнього насильства в апеляційному суді зацікавилися чимало установ, відомств та організацій. Про це свідчить більше десятка заходів міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів, на які запрошували ВАС поділитися досвідом роботи з потерпілими.
Сьогоднішній же круглий стіл організував Проєкт ЄС «Право-Justice». Спікерами на ньому також були, зокрема, представники Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та самого Проєкту.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду