Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Що цього року зробив Вінницький апеляційний суд, щоб запобігти і протидіяти домашньому насильству, жертвами якого найчастіше стають дружини, сестри й матері, дізнайтеся з нашої публікації.
ВАС став партнером навчально-просвітницького проєкту «Територія безпеки», що нині триває у Вінницькому торговельно-економічному інституті. В його межах проведено низку інтерактивних заходів, завдання яких – переконати молодь, що домашнє і ґендерно зумовлене насильство не можна ані терпіти, ані вчиняти.
Зокрема, з такою метою керівниця апарату суду Наталя Король брала участь і в дискусіях, нарадах, круглих столах, засіданнях, приурочених запобіганню і протидії домашньому насильству. Часто на таких заходах презентувала службу підтримки постраждалих від домашнього насильства, що понад півтора роки діє в апеляційному суді.
За цей час координаторка цього сервісу Наталя Гром комунікувала з учасниками й учасницями більше сотні справ про сімейну тиранію. Половині з них надала інформаційні буклети. Трьох жінок під час судового засідання супроводжувала судова волонтерка.
До переліку заходів програми волонтерської діяльності у Вінницькому апеляційному суді входить, до речі, і тренінг про сервіси для вразливих категорій користувачів суду, якими є і постраждалі від домашнього насилля.
Що стосується справ про таке правопорушення, то з початку цього року до ВАС їх надійшло 40: 32 – про адміністративне правопорушення, решта – кримінальні. Чотирьох чоловіків визнано винними у скоєнні систематичного домашнього насильства як злочину. Двох із них зобов’язали пройти тримісячну корекційну програму для кривдників. У дев’ятьох випадках ВАС залишив без змін рішення судів першої інстанції, які встановили вину осіб у вчиненні адмінправопорушення.
Нині на розгляді апеляційного суду перебуває п’ять справ про домашнє насильство.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду