flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Питання незалежності суддів обговорили у Вінниці

25 червня 2019, 17:00

Лише 4 із 31 суду Вінниччини охороняють цілодобово. Загалом із 768 приміщень, у яких розташовані апеляційні та місцеві суди України, більше половини вдень залишаються без чергових правоохоронців. У решті будівель вартують нацгвардійці або поліцейські. Зокрема, про це йшлося на круглому столі «Забезпечення конституційних гарантій незалежності суддів та єдності юрисдикцій судів як фундамент правової демократичної держави», що відбулася сьогодні у Сьомому апеляційному адміністративному суді.

З вітальним словом звернувся до учасників заходу і голова Вінницького апеляційного суду Сергій Медвецький. Він наголосив на актуальності теми зібрання, зауважив, що заходи такого формату – надзвичайно корисні: вони гуртують суддівську спільноту регіону, сприяють ефективній комунікації усіх юрисдикцій.

За його словами, нині роль суду переосмислена з позицій конституційних та міжнародно-правових стандартів.

«Одна з головних цілей діяльності сучасної системи судового управління – це формування такої судової системи, яка буде зручною для користувача та орієнтованою на надання високоякісних судових послуг», – наголосив Сергій Медвецький.

Репутація судів, переконаний він, значно підвищується, коли громадянин як головний і цільовий користувач задоволений якістю отриманих послуг.

Ще один представник апеляційного суду, який узяв участь у круглому столі, суддя-спікер Олександр Панасюк у своїй доповіді зосередив увагу в основному на внутрішній комунікації суддів Вінниччини. Останнім часом, на його думку, надто мало уваги приділяється питанню налагодження внутрішньої між’юрисдикційної та міжінстанційної  комунікації самих суддів.

Водночас суддя назвав позитивною ідею Ради суддів України щодо створення постійно діючих робочих груп на регіональному рівні для розвитку суддівського самоврядування, але, на жаль, після кількох засідань створена на Вінниччині робоча група припинила свою діяльність.

«4 із 15 її членів у зв’язку із призначенням до Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, обранням на адмінпосади вибули зі складу групи», – сказав Олександр Панасюк.

Він також зауважив, що назріла необхідність об’єднання суддів Вінниччини у відповідну громадську організацію.

Йшлося на форумі і про критичну ситуацію з охороною судів та з суддівськими кадрами. Так, за словами голови 7 ААС Віталія Кузьмишина, в Іллінецькому районному суді правосуддя здійснює двоє суддів, а справи там розписані до 2021 року.

Як повідомила голова Ладижинського міського суду Тетяна Волошина, торік до Вищої ради правосуддя від суддів Вінниччини надійшло 27 звернень про втручання у їхню діяльність.

Вона нагадала статті Конституції України, згідно з якими держава гарантує незалежність і недоторканність служителів Феміди, а ще наголосила на адміністративній та кримінальній відповідальності за неповагу до суду, за втручання в діяльність суддів, за погрозу або насильство щодо них.

Додамо, що, крім представників судів усіх юрисдикцій Вінниччини, участь у зібранні взяли викладачі, які навчають майбутніх юристів, і науковці.

Прес-служба Вінницького апеляційного суду