Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кожних сім хвилин у світі від насилля гине один підліток, а 130 мільйонів учнів страждають від булінгу. Водночас 176 мільйонів маленьких дітей живуть із матір’ю – жертвою насилля від близького партнера. Таку статистику, зокрема, оприлюднили сьогодні під час онлайн-обговорення пілотного проекту «Барнахус» («Будинок дітей»), який планують запровадити в Україні. В заході взяла участь і керівник апарату Вінницького апеляційного суду Наталя Король.
Ідеться про спеціалізований центр, діяльність якого спрямована на взаємодію з дітьми й підлітками, постраждалими від домашнього насильства, або котрі стали свідками насильства, жорстокого поводження чи інших злочинів. Задля захисту прав та інтересів дитини в «Барнахусі» працюватимуть юристи центру з надання правової допомоги, представники поліції та прокуратури, психологи, працівники соціальних служб і педіатри.
Завдання центру – створити, зокрема, умови для проведення допиту, дружнього до дитини, сприяти, аби неповнолітні отримали правову інформацію, лікарську і психологічну допомогу, а також проводити медичну експертизу й надавати відповідні висновки.
Планується, що в «Барнахусі» буде чотири кімнати: для спілкування чи допиту, для спостереження на моніторі за розмовою з дитиною, для психологічної підтримки та кімната для медичного огляду, експертизи, допомоги.
Центр обладнають так, аби гарантувати безпеку неповнолітніх та інших людей, які там перебувають.
Говорили на онлайн-зустрічі і про установи, дружні до дітей. Таким, до речі, є і Вінницький апеляційний суд: з 2015-ого року в ньому діє куточок для маленьких відвідувачів.
На жаль, за шість місяців цього року до апеляційної інстанції надійшло одинадцять справ про домашнє насильство. 2019-ого у цей час їх було дев’ять.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду