Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Торік Вища рада правосуддя отримала від служителів Феміди 450 повідомлень про втручання в їхню діяльність. Тоді ж вона ухвалила 115 рішень про заходи забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Про це, зокрема, йдеться у щорічній доповіді ВРП, яку сьогодні в режимі відеозв’язку обговорили судді та інші працівники Вінницького, Черкаського, Полтавського, Кропивницького, Запорізького, Херсонського, Хмельницького та Миколаївського апеляційних і місцевих судів, а також експерти Ради Європи. ВАС на заході представляла суддя, секретар судової палати з розгляду цивільних справ Тетяна Шемета.
У доповіді пояснюють, що втручання у діяльність судових органів –це вплив на суддю у будь-якій формі (прохання, вимога, вказівка, погроза, підкуп, насильство, критика судді в засобах масової інформації до вирішення справи у зв’язку з її розглядом тощо) з боку будь-якої особи з метою схилити його до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення. При цьому немає значення, за допомогою яких засобів, на якій стадії процесу та в діяльність суду якої інстанції здійснюється втручання.
Гарантується ж незалежність судді, зокрема, особливістю його призначення, належним матеріальним і соціальним забезпеченням, а також окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом.
На основних тезах тексту, який обговорювали, акцентувала увагу член ВРП Лариса Швецова. Вона наголосила й на кадровому дефіциті в судах. За інформацією Державної судової адміністрації України, станом на 1 січня 2020 року штатна чисельність посад суддів апеляційних та місцевих судів, визначена відповідними наказами ДСА України, становить 7039 одиниць, а фактична – 5002 одиниці. Вакантними є 2044 посади суддів.
Учасники заходу проаналізували зміст і формат наступної щорічної доповіді. Поділилися думками, як потрібно посилити захист незалежності суддів в Україні та сформулювали відповідні рекомендації.
Тож, за словами голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка, сьогоднішнє обговорення стане ґрунтовною базою для підготовки доповіді наступного року.
Пресслужба Вінницького апеляційного суду